RANČ POHODA

kone | šport | príroda | zábava

Konský hnoj

 

Ponúkame na predaj 100% konský hnoj.

Konský hnoj má podobné  chemické  zloženie a teda aj obsah rastlinných živín ako hovädzí a ovčí hnoj, prípadne trus kačíc a husí. Je bohatý na dusík a draslík. Konský hnoj sa môže používať ako plnohodnotné organické hnojivo. Výhodou konského hnoja je nižší obsah vody. Rýchlejšie sa suší a preto sa s ním ľahšie manipuluje.

Konský hnoj zvyšuje podiel humusu v pôde a prispieva k vyššej úrodnosti. Je vhodný pre ťažké, ílovité a studené pôdy. Je veľmi dobrým výhrevným materiálom, preto sa používa aj do parenísk, skleníkov a fóliovníkov. Je vzdušný, rýchlo sa rozkladá a prehrieva pôdu, čím urýchľuje zrenie a chemické procesy v komposte. Chráni rastlinky pred jarnými mrazmi.

Konský hnoj je výborným doplnkom výživy pre náročné rastliny, pridávame ho k ovocným stromom, pod ruže, do živých plotov. Je vhodný aj pod zeleninu.  Len dávajte pozor pri zelenine, ktorá priame hnojenie s čerstvým hnojom neznáša. Napríklad: mrkva, petržlen, cibuľa. Naopak po čerstvom konskom hnoji dobre prospievajú plodová zelenina a zemiaky.